Мало хто знає, що в свій час Львів був містом-феодалом. Як розповідається у книжці Бориса Мельника «Вулицями старовинного Львова», місту належали, починаючи з часів Середньовіччя, 18 сіл, селяни яких працювали на нього. З часом ці села входили у межі міста, даючи назви окремим вулицям або ж околицям. Також старовинні назви околиць Львова походять від назв власників тамтешніх ланів і маєтків. Сьогодні поряд з шістьма районами – Галицьким, Залізничним, Шевченківським, Личаківським, Сихівським та Франківським – збереглися і такі історичні назви частин Львова, як Боднарівка, Левандівка, Майорівка, Кульпарків, Сигнівка, Замарстинів та інші.

Чому ми про це говоримо? Тому що власне від місцевості у значній мірі залежить престижність нерухомості, попит на неї та, відповідно, її ціна.

У першій половині ХХ століття (у часи приналежності міста до Польщі) у місті діяла система дільниць: стара історична частина міста називалася Середмістям і напряму підпорядковувалася Львівському магістратові. Інші території, а це Левандівка, Софіївка, На Байках, Снопків, Цитадель, Погулянка, Вулька, Богданівка, Кастелівка, Личаків, Майорівка, Новий Львів, Підзамче та Цетнерівка були розподілені між п’ятьма дільницями: Галицькою, Краківською, «Новий Світ» , Жовківською та Личаківською.

Дільниця Місцевості, що увійшли до її складу
Галицька Софіївка, Вулька, Снопків, Цитадель, Новий Львів
Краківська Левандівка, Клепарів
Жовківська Підзамче, території навколо площі Старий Ринок
Личаківська Погулянка, Личаків, Майорівка, Цетнерівка
«Новий Світ» На Байках, Кастелівка, Богданівка

У кожній дільниці був дільничний поліцейський та свій представник у магістраті. Після входження Львова до складу Радянського Союзу система дільниць була замінена системою районів.

Сучасність

У другій половині ХХ століття у Львові були утворені адміністративні райони: Галицький, Шевченківський, Личаківський, Залізничний і Франківський. Праобразом Галицького та Личаківського стали відповідні дільниці, праобразом Шевченківського, Залізничного та Франківського стали Жовківська, Краківська дільниці та дільниця «Новий Світ» відповідно. У 2000 році з Галицького району було виділено Сихівський.

Район Історичні місцевості, що увійшли до його складу
Галицький Середмістя, Цитадель, Софіївка, Штилерівка, Снопків (частково)
Залізничний Рясне, Левандівка, Білогорща, Скнилівок, Сигнівка, Богданівка (частково)
Личаківський Личаків, Великі Кривчиці, Лисиничі, Майорівка, Погулянка, Снопків (частково), Знесіння, Кайзервальд, Цетнерівка, Ялівець
Франківський На байках, Богданівка (частково), Кульпарків, Кастелівка, Вулька
Шевченківський Голоско, Замарстинів, Збоїща, Рясне, Клепарів, Гаврилівка (Підзамче)
Сихівський Сихів, Пасіки, Пирогівка, Козельники, Боднарівка, Новий Львів, Персенківка, Снопків (частково)

Lwów i okolice

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s